انواع کپشن (Caption) در اینستاگرام

انواع کپشن (Caption) در اینستاگرام

در پست قبلی متوجه شدیم که برای داشتن یک کپشن خوب باید چه نکاتی رو رعایت کنیم. در این پست انواع کپشن رو بررسی می کنیم. با ریحام همراه باشید.

انواع کپشن

کپشن های آموزنده و علمی

بعضی از کپشن ها به بیان مسائل علمی می پردازند. این کپشن ها مخاطبان خاص خودشون رو دارند که از خوندن این مطالب لذت می برند.

کپشن آموزشی

در این نوع کپشن ها انجام مرحله به مرحله کارها  به کاربر آموزش داده میشه. این نوع از کپشن ها موفق هستند و مخاطبین زیادی دارند.

کپشن مسابقه، نظرسنجی و بازی‌های مختلف

یک راه برای داشتن تعامل خوب و دو طرفه، استفاده از کپشن های مسابقه، نظرسنجی و بازی‌های مختلفه. کاربران علاقه زیادی به کپشن هایی دارند که باعث سرگرمی شون میشه.

کپشن های تبلیغ کننده سایر صفحات شما

ممکنه شما در شبکه های مختلف اجتماعی مثل فیسبوک، تلگرام و … صفحات متعدد داشته باشید. برای معرفی و تبلیغ این صفحات از کپشن های تبلیغ کننده استفاده کنید.

کپشن داستانی و روایتی

در کپشن های داستانی شما به روایت یک داستان یا حکایت می پردازید. مثلا روایت داستان های واقعی از سرگذشت افراد. نمونه های زیادی از این موارد رو می تونید در اینستاگرام پیدا کنید که البته طرفداران زیادی داره.

کپشنی از پشت صحنه یک برند

کپشن اینستاگرام محل مناسبی برای نشون دادن مراحل مختلف تولید یک محصول از یک برند خاصه. تولید کنندگان در این نوع کپشن صحبت هاشون رو مطرح می کنند و مصرف کنندگان و مخاطبان رو در جریان کار قرار میدن.

کپشن تشویق مخاطب برای ورود به لینک

می تونید از کپشن برای دعوت مخاطب به وارد شدن به سایت تون استفاده کنید. به این ترتیب که قسمتی از محتوا رو در کپشن قرار بدید و از مخاطب بخواید که برای خوندن ادامه متن به لینکی که در بیوگرافی صفحه اینستاگرام تون قرار داره، مراجعه کنه.

کپشن پیشنهاد ویژه

شما می تونید توی کپشن یک پیشنهاد ویژه برای مخاطب داشته باشید و اون رو به انجام کاری تشویق کنید. این کار باعث میشه مخاطب صفحه شما رو با اشتیاق بیشتری دنبال کنه.

کپشن کوتاه و بدون پر حرفی

همانطور که در پست قبلی هم بیان شد، اینستاگرام جای پر حرفی نیست و مخاطب وقت زیادی رو برای خوندن کپشن های طولانی اختصاص نمیده. پس سعی کنید کپشن هاتون رو خیلی خلاصه و مفید بنویسید. حتی ممکنه گاهی اوقات هیچ نیازی به نوشتن کپشن نداشته باشید و خود تصاویر گویای منظور شما باشند. پس خوتون رو ملزم به نوشتن کپشن نکنید.

 

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *