تحلیلگر داده یا تحلیلگر مالی؟

تحلیلگر داده یا تحلیلگر مالی؟

اگر از کار با شماره ، تجزیه و تحلیل و حل مشکلات لذت می برید ، حرفه ای به عنوان یک تحلیلگر داده یا یک تحلیلگر مالی می تواند برای شما مناسب باشد. چه تفاوتی بین این دو وجود دارد ، و چگونه باید کدام یک را انتخاب کنید تا هدف را انتخاب کنید؟ با ریحام همراه باشید.

 

یک تحلیلگر مالی چه کاری انجام می دهد؟

تحلیلگران مالی از داده ها برای شناسایی روندها استفاده می کنند. از این تجزیه و تحلیل ، آنها پیش بینی می کنند که در آینده چه اتفاقی می افتد و به مشتریان و کارفرمایان کمک می کنند تا تصمیم بگیرند که چگونه به بهترین وجه بتوانند پول خود را سرمایه گذاری کنند. مشاغل به تحلیلگران مالی بستگی دارند تا تعیین کنند زمان مناسب خرید یا فروش اوراق بهادار است. در بعضی مواقع ، چنین مشاغل از گزارش های تحلیل مالی استفاده می کنند تا تصمیم بگیرند که آیا باید کل شرکت را بفروشند یا نه.

 تحلیلگر داده چه کاری انجام می دهد؟

تحلیلگران داده نقش مشابهی با تحلیلگر مالی دارند. تفاوت اصلی این است که در حالی که تحلیلگران داده ممکن است داده هایی را که با تصمیمات مربوط به سرمایه گذاری در ارتباط است بررسی کنند ، اما ممکن است داده ها را نیز به دلایل و اهداف دیگر بررسی کنند. به عنوان مثال ، یک تحلیلگر داده می تواند اعداد و ارقام مربوط به آمار فروش ، بازده تبلیغات ، هزینه حمل و نقل یا دستمزدها در مقابل بهره وری را تجزیه و تحلیل کند. به طور خلاصه ، هر داده عددی که بر مشاغل و گزینه های آنها تأثیر بگذارد می تواند در محدوده نقش یک تحلیلگر داده باشد.

الزامات تحلیلگر مالی

تحلیلگران مالی این توانایی را دارند که هنگام کار به “تصویر بزرگتر” نگاه کنند. آنها تصمیمات مالی را با توجه به روند بازار در آن زمان ، اهداف از پیش تعریف شده شرکت و سرمایه گذاری های احتمالی مشاغل ارزیابی می کنند.  ضمن اینکه به داده های مالی و پیش بینی ها نیز نگاه می کنند.

برای تأمین نقش به عنوان یک تحلیلگر مالی ، باید مدرک مالی داشته باشید. با این حال ، اگر شما یک مدرک ریاضیات یا اقتصاد دارید ، این نیز باید کافی باشد. برای افزایش شانس خود برای اشتغال در شرکت مورد علاقه خود ، می توانیدMBA (کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار) را نیز تکمیل کنید.

الزامات تحلیلگر داده

تحلیلگران داده با دقت بیشتری در نقش های خود تمرکز می کنند و برای جزئیات بیشتر به چشم بزرگی نیاز دارند. آنها داده ها را جمع می کنند و آن را برای شناسایی روندها و جمع آوری اطلاعات به منظور کمک به مشاغل در تصمیم گیری ، جمع آوری می کنند. ما در عصری زندگی می کنیم که فناوری و اطلاعات هر دو کلید پیشرفت هستند. مشاغل به تحلیلگران داده بستگی دارند که به آنها درمورد مواردی از جمله افراد و گروههایی که باید هدفگذاری شوند ، کدام سرویس ها و محصولاتی را که باید روی آنها تمرکز کنند توصیه کنند. علاوه بر این ، نقش یک تحلیلگر داده خاص یک صنعت نیست.

تحلیلگران داده باید به داده های کمی علاقه مند باشند. همچنین مهم است که آنها ارتباط خوبی داشته باشند. زیرا باید با اعضای ارشد مشاغل مختلف ارتباط برقرار کنند. معمولاً درجه لیسانس در آمار یا موضوع مرتبط مورد نیاز است. علاوه بر این ، گواهینامه فارغ التحصیلی در تجزیه و تحلیل داده ها باعث می شود موقعیت مکانی عالی تری کسب کنید.

نقش هر دو تحلیلگر مالی و تحلیلگر داده جذاب ، بالقوه و بسیار پردرآمد است.

ترجمه از سایت Galido

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *