نحوه جلوگیری از ISP جاسوسی با یک سرویس VPN

نحوه جلوگیری از ISP جاسوسی با یک سرویس VPN

در این پست به معرفی ISP و کمک گرفتن از یک VPN  برای جلوگیری از جاسوسی توسط ISP می پردازیم. با ریحام همراه باشید.

 

نحوه جلوگیری از ISP جاسوسی با یک سرویس VPN

در سال 2018 ، ایالات متحده رسماً به بی طؤرفی پایان داد. این بدان معناست که به ویژه به ISP ها امکان تنظیم اتصالات شبکه را هرچه که آنها می خواستند داده می شود.

ISP هاهمچنان قدرت نامحدودی در مورد نحوه ارائه خدمات اینترنتی دارند.

امروز ، ما در مورد نقش ISP ها و اینکه چگونه یک VPN برای ویندوز در محدود کردن قدرت آنها برای جاسوسی از کاربران موثر است صحبت خواهیم کرد.

ISP چیست؟

ISP یا ارائه دهنده خدمات اینترنت، سرویس محلی است که ارتباط شبکه شما را کنترل می کند. بیشتر کاربران خانگی و مشاغل از طریق یک شبکه محلی (LAN)  که در آن همه سیستم ها به یک ISP مرکزی متصل هستند، متصل می شوند. هر زمان که کاربر برای دسترسی به اینترنت، URL را در مرورگر خود وارد کند ، آدرس IP آنها و وب سایت در نظر گرفته شده، به سرورهای ISP که در آن پردازش شده ارسال می شود و سپس به جلو ارسال می شود.

چگونه آنها اینترنت را تنظیم می كنند؟

ISP آدرس IP کاربر و همچنین وب سایتی را که می خواهد به آن دسترسی پیدا کند ، دریافت می کند. این بدان معنی است که آنها می دانند که شخص در کجا واقع شده است و به چه وب سایتی می خواهد دسترسی پیدا کند. آدرس IP مانند یک چراغ مکان مجازی است که مکان خاصی را مشخص می کند. می توانید با وارد کردن “محل IP من” در نوار جستجوی Google ، به سادگی آن را پیدا کنید. از آنجا که درخواست دسترسی از طریق سرور ISP عبور می کند ، آنها توانایی تحقق بخشیدن به آن را در هر صورت که می خواهند دارند.

خطرات جاسوسی ISP

بدیهی است که یک ISP می تواند در صورت درخواست مقامات ، مانیتورینگ ، ذخیره و تهیه اطلاعات را انجام دهد. برخی از ISP ها با فروش اطلاعاتی که در مورد کاربران در اختیار شخص ثالث مستقل قرار می دهند فراتر می روند. این نه تنها غیر اخلاقی است بلکه بسیاری از کاربران اینترنت را در معرض خطر قرار می دهد.

نشت داده ها

سرورهای ISP به هیچ وجه امن یا رمزنگاری نشده اند. آنها از حداقل امنیت و پروتکل های دیگر برای محافظت از اطلاعات کاربر برخوردار هستند. این بدان معناست که هکرها یا مجرمان سایبری می توانند داده های سرور را به سرقت برده یا حتی در هنگام ارسال به وب سایت که شخص در تلاش است به آن دسترسی پیدا کند ، سرقت کنند. از آنجا که ISP ها به طور مرتب داده ها را ذخیره می کنند ، مجرمان سایبری به راحتی می توانند اطلاعات لازم را از آنها دریافت کنند.

سرقت هویت

امروزه ، هر فعالیت ، از جمع آوری اطلاعات گرفته تا دسترسی به حساب های بانکی ، می تواند بصورت آنلاین انجام شود. این بدان معناست که میزان اطلاعات حساس که توسط سرور ISP نگهداری می شود می تواند به راحتی هکرها را قادر به سرقت هویت بسیاری از افراد متصل به شبکه کند. آنچه که حتی خطرناک تر است این واقعیت است که برخی از این اطلاعات مانند تاریخ تولد یا شماره های تأمین اجتماعی را نمی توان مانند گذرواژه های حساب تغییر داد بنابراین پس از گم شدن ، این یک تهدید مستمر برای شخص است.

تعرض به حریم شخصی

مهمتر از همه، این پیامدهای جاسوسی ISP نقض حقوق اساسی بشر است. مرزهای خاصی وجود دارد که نشانگر فضاهای شخصی است و عبور از آن غیر اخلاقی است.

افزایش خطر جرایم سایبری

جاسوسی ISP تعدادی از ویندوزها را برای مجرمان سایبری برای سوءاستفاده از موقعیتهای مختلف و آسیب رساندن به کاربران اینترنت باز می کند.

چگونه یک VPN ، ISP را متهم به جاسوسی می کند؟

VPN یکی از ابزارهای مؤثر برای متوقف کردن جاسوسی ISP در میان تعداد زیادی از دیگر جرایم سایبری است. خدمات VPN با پنهان کردن آدرس های IP کاربر کار می کنند. VPN ها همچنین با استفاده مجدد از ترافیک عادی اینترنت ، ترافیک داده را ناشناس می کنند تا به جای گذراندن ISP ، از طریق سرور امن متعلق به این سرویس عبور کنند. این یعنی ارائه دهنده خدمات اینترنت نمی تواند به طور آنلاین فعالیت های ما را جستجو کند.

نحوه انتخاب VPN مناسب

استفاده از VPN طی چند سال گذشته رشد گسترده ای داشته است. افزایش تقاضا باعث شده تا صدها سرویس جدید وارد بازار شوند.این انتخاب صحیح را بسیار دشوار می کند و این مهم است زیرا یک VPN مانند جایگزینی برای ISP است و اگر یک مورد غیرقابل اطمینان را انتخاب کنید ، نتایج می تواند بسیار مهم باشد. بنابراین مهم است که قبل از انتخاب سرویس VPN تحقیق کنید تا اطمینان حاصل کنید که از یک سطح خدمات مؤثر برخوردار هستید.

رتبه بندی ها و بررسی ها

معتبرترین روش برای قابل اعتماد بودن یک VPN از طریق رتبه بندی هایی است که توسط داوران شخص ثالث و همچنین مشتریان به آن داده می شود. این پارامترهای بی طرف هستند که توسط آنها VPN تست می شود. VPN های برتر می توانند پایگاه های مشتری بزرگ و برخی از رتبه های باورنکردنی از سیستم عامل هایی مانند ProPrivacy ، VPNRanks و سایر موارد مرتبط را تقویت کنند.

امکانات

هنگامی که یک VPN را انتخاب کردید ، وقت آن است که به ویژگی هایی که ارائه می دهد نگاهی بیندازید. یک ایده خوب درباره اینکه چگونه ویژگی های یک VPN موثر است نیز می تواند از طریق رتبه بندی ها و بررسی ها انجام شود. VPN پیشرو طیف گسترده ای از سرورها ، رمزگذاری AES 256 بیتی ، امنیت Wi-Fi عمومی ، تشخیص و جلوگیری از تهدید پیشرفته ، امنیت DNS و محافظت در برابر تعداد زیادی از جرایم سایبری را ارائه می دهد.

پشتیبانی

اتصال اینترنت به طیف وسیعی از دستگاهها گسترش یافته است و ISP می تواند همه آنها را رصد کند. بنابراین داشتن امنیت برای همه آنها مهم است. در همین راستا ، یک VPN نیاز به ارائه برنامه های اختصاصی برای انواع سیستم عامل ها و دستگاه ها دارد. تلفن های هوشمند ، لپ تاپ ها ، کنسول های بازی و حتی تلویزیون های هوشمند باید توسط VPN محافظت شوند.

 

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *