نحوه کسب رأی یا بررسی بیشتر

نحوه کسب رأی یا بررسی بیشتر

61٪ از مشتریان براساس بررسی ها یا رای هایی که به صورت آنلاین پیدا می کنند ، تصمیمات آگاهانه ای در مورد خرید می گیرند. در این پست ، روش های مختلفی درباره نحوه کسب و کار با بررسی های آنلاین بیشتری ذکر می شود. با ریحام همراه باشید.

ثابت شده است که بررسی محصولات، پیشرو در زمینه فروش است. صفحه “بررسی ها” یا “توصیفات” یکی از قدرتمندترین صفحات سایت شما است. این می تواند تجربه تجارت الکترونیکی شما را ایجاد کرده یا از بین ببرد. بررسی های آنلاین جنبه اساسی تصمیم خرید مصرف کننده را نشان می دهد. به همین دلیل ، هنگام کار و تجارت ، نظارت بر همه بررسی هایی که به محصولات و خدمات شما مربوط می شود ، بسیار مهم است.

البته ، شما می خواهید بررسی های آنلاین بیشتری ایجاد کنید و این باید بررسی های واقعی و مثبت از سوی مشتریان واقعی باشد. از این طریق می توانید به اهداف بازاریابی خود و در نهایت به اهداف تجاری کوتاه مدت و بلند مدت خود برسید.

 نظر را بخواهید

اگر می خواهید مردم محصولات شما را مرور کنند  چرا از آنها سؤال نمی کنید؟ سؤال کردن خصوصاً هنگامی که به آن عادت نکرده اید می تواند کاملاً ارعاب کننده باشد. اما درخواست از مشتریان برای بازگشت سود ، مانند این است که به آنها اطمینان دهید که نسبت به محصول خود اطمینان دارید. با فرض اینکه شما نهایت تلاش خود را کرده اید تا از انتظارات آنها فراتر بروید ، به آنها بگویید که اگر آنها به شما اطلاع دهند ، سپاسگزار خواهید بود.

بهترین زمان برای بررسی ، وقتی مشتری شما اخیراً خرید خود را دریافت کرده است – وقتی رضایت و هیجان هنوز در هوا است، می باشد. بنابراین  این جمله را فراموش نکنید که بگویید امیدوار هستید که از وسایل جدید ، لذت ببرند و از آنها بخواهید برای ایجاد بازخورد به سایت شما مراجعه کنند.

این امکان در سایت آمازون وجود دارد که اگر مشتریان نظرات خود را به صورت صادقانه بیان کنند، محصولاتی به عنوان هدیه دریافت می کنند. می توانید چنین راهکاری را در سایت خود اعمال کنید. همچنین اگر می توانید یک بررسی ویدیویی ارسال کنید ، می توانید به آنها تخفیف یا هدیه رایگان بدهید. فرصت ها تقریبا بی پایان هستند. به یاد داشته باشید ، هرچه پیشنهاد شما جذابیت بیشتری داشته باشد ، بازبینی بیشتری را نیز دریافت خواهید کرد.

 افرادی را پیدا کنید که قصد دارند محصولات شما را مرور کنند

تنظیم نوتیفیکیشن های روزانه از طریق ایمیل خود برای پیگیری موارد ذکر شده در برند تجاری که ممکن است نام تجاری  یا نام محصول خاص شما باشد به علاوه کلمه “بررسی” بسیار مفید است. شما می توانید از چنین راهکاری استفاده کنید تا در مورد محصول خود نظر دیگران را داشته باشید و از افرادی که در مورد برند شما صحبت کرده اند بخواهید که نظرات خود را در صفحه نظرات ارسال کنند. در بیشتر مواقع ، آنها از انجام این کار خوشحال می شوند. به ویژه اگر این امر در ازای پیوند سایت شما باشد.

وبلاگ نویسان را در محصولات مورد علاقه خود مرور کنید

دریافت نظرات از سازندگان محتوای آنلاین و وبلاگ نویسان می تواند به طور کلی در موفقیت محصول جدید یا فروشگاه تجارت الکترونیک شما نقش بسزایی داشته باشد. هنگامی که پوشش وبلاگ خوبی پیدا کردید ، این نکته را برای ادامه دادن به آن روابط مهم اضافه کنید. هر چند وقت یک بار ، بخش نظرات هر پستی را که ممکن است در آن ذکر شده باشید ، بررسی کنید و نگرانی های احتمالی را آشکارا مطرح کنید. مهمتر از همه ، از وبلاگ نویس بخاطر انجام این پوشش تشکر کنید.

 دنبال کمک حرفه ای باشید

اگر می خواهید برای آن موضوع نظرات آنلاین بیشتری کسب کنید یا رأی دهید ، می توانید از متخصصان بررسی آنلاین یا خدمتی مانند buyvotescontest.com کمک بگیرید. بدانید یک متخصص در مدیریت بررسی های آنلاین به شما آرامش می دهد و اطمینان می دهد که شهرت تجاری خوب خود را حفظ می کنید.

در اینجا خدمات ارائه شده توسط متخصصان بررسی آنلاین را شرح می دهیم:

 مدیریت بازنگری

بررسی های منفی همیشه حذف نمی شوند. بنابراین خدمات مدیریت مرور، برای ایجاد استراتژی های تبلیغاتی برای سرکوب محتوای منفی و ترویج موارد مثبت تر به کار می روند.

با خلق محتوای مثبت بیشتر ، محتوای منفی نادیده گرفته می شود و بدین ترتیب از اعتبار تجاری شما محافظت می شود.

حسابرسی اعتبار

با استفاده از خدمات حسابرسی اعتبار ، می توانید میانگین امتیاز کلی ستاره یا محصول خود را محاسبه کرده و نقاط ضعف خود را بیابید.

همچنین ، تعداد چک های موجود در رسانه های اجتماعی را تعیین می کنید. از این طریق می توانید استراتژی های بهتری برای بهبود اعتبار آنلاین خود ایجاد کرده و نگرانی ها و سؤالات مصرف کنندگان را سریعتر و دقیق تر برطرف کنید.

حذف بررسی جعلی

بررسی های جعلی می تواند به تجارت شما آسیب برساند. به همین دلیل همیشه توصیه می شود که آنها را از مشاهده آنلاین حذف کنید.

این زمانی است که سرویس حذف می تواند به شما کمک کند – از بین بردن جعلی بررسی ها در سیستم عامل های مختلف آنلاین ، به ویژه در رسانه های اجتماعی ، جایی که بسیاری از افراد به خصوص در هنگام استفاده از محصولات و خدمات خود در مورد تجربیات خود با یکدیگر تعامل می کنند یا صحبت می کنند.

روی یک ابزار مدیریت مرور معتبر سرمایه گذاری کنید

ابزارهای مدیریت بازبینی اطمینان حاصل می کنند که هر بررسی آنلاین برای نظارت مناسب و تعیین بهترین اقدامات عملی برای بهره مندی از شغل شما ثبت شده است. این ابزارها برنامه ها یا نرم افزارهای خودکار رایانه ای هستند که می توانید برای ردیابی و ارسال بررسی در کانال های رسانه های اجتماعی و سایر سیستم عامل های آنلاین استفاده کنید.

در اینجا بهترین نکات و یادآوری ها هنگام انتخاب بهترین ابزار مدیریت مرور بررسی شده است:

هماهنگ سازی

استفاده از یک ابزار مدیریت بازبینی آنلاین که می توانید به راحتی در سیستم عامل های مختلف آنلاین مانند کانال های رسانه های اجتماعی همگام سازی کنید ، مهم است. از این طریق ، مدیران رسانه های اجتماعی شما می توانند تمام بررسی های مثبت و منفی را بخوانند و به آنها بپردازند.

با خیال راحت اطلاعات را ذخیره کنید

ابزاری برای مدیریت بررسی قابل اعتماد را انتخاب کنید که همچنین داده ها را به صورت ایمن اداره کند. بنابراین هیچ اطلاعاتی در خارج از کشور به بیرون درز نمی شود. به ویژه برای رقبای شما که می توانند علیه شما استفاده کنند.

بازاریابی ایمیلی

وقتی از مشتریان خواسته می شود که بررسی های لازم را انجام بدهند ، اکثر آنها پاسخ می دهند و یک بررسی خوب را انجام می دهند. بنابراین ، چرا از بازاریابی ایمیل استفاده نمی کنید و به مشتریان خود پیامی ارسال نمی کنید تا محصولات و خدمات یا شرکت خود را ارزیابی کنید؟

از مزیت رسانه های اجتماعی استفاده کنید

حدود 77 درصد از مصرف کنندگان قبل از خرید ، نظرات آنلاین را می خوانند. نظرات خوب یا بد در بررسی آنلاین ، به طور خودکار تأیید می کند که تجارت شما وجود دارد  و مردم از محصولات و خدمات شما استفاده می کنند. یکی از منابع قدرتمند بررسی آنلاین از طریق رسانه های اجتماعی است.

می توانید با بهره گیری از قدرت رسانه های اجتماعی ، نظرات آنلاین بیشتری کسب کنید. صفحه فن Facebook خود را ایجاد کنید و پیروان خود را به لایک ، اشتراک گذاری و اظهار نظر تشویق کنید. استخدام یک مدیر رسانه ای رسانه های اجتماعی می تواند با اجرای استراتژی های موثر در بازاریابی رسانه های اجتماعی ، به شما در تولید نظرات مثبت کمک کند.

در اینجا نحوه استفاده از رسانه های اجتماعی برای دریافت بررسی های آنلاین بیشتر آورده شده است:

برگزاری مسابقه

جوایز جالب را به کسانی بدهید که بهترین بررسی را برای محصول شما ارائه می دهند.

بررسی کنید

ارسال یک سؤال جالب برای جستجوی نظرات و ایده های افراد روش خوبی برای تولید بررسی های بیشتر است.

اگر در مورد پست های یک کاربر در رسانه های اجتماعی اظهار نظر کنید ، احتمالاً همان رفتار را دریافت خواهید کرد. بنابراین ، در رسانه های اجتماعی فعال باشید و نظرات خود را در صفحه خود بگذارید.

نتیجه

بررسی های آنلاین می تواند باعث ایجاد یا خراب کردن تجارت شما شود. این یک بررسی خوب یا بد است. همیشه شخصی وجود دارد که می تواند آن را بخواند.

بررسی ها می تواند منجر به ایجاد فرضیه های مختلف در مورد شما و شغل شما شود و شما نمی خواهید بررسی های بد برای خراب کردن تمام تلاش های بازاریابی خود انجام دهید. به همین دلیل شما قصد دارید به جای آن ، نظرات آنلاین مثبت بیشتری دریافت کنید.

شما می توانید از طریق بازاریابی ایمیل ، استفاده از ابزارهای مدیریت مرور و همچنین درخواست کمک حرفه ای به این هدف برسید.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *