پیشگیری از بدافزارها

پیشگیری از بدافزارها

با توجه به افزایش هک و از بین رفتن و فاش شدن اطلاعات مهم، مطالب این پست ریحام رو به بحث بد افزارها اختصاص میدیم. با ریحام همراه باشید.

چرا پیشگیری از بدافزارها باید امسال دارای اولویت باشد؟

امروزه استفاده از اینترنت همه گیر شده است. به طوری که تصور کردن زندگی بدون آن دشوار خواهد بود. به طور متوسط ، طبق دفتر آمار ملی ، 89٪ از بزرگسالان در انگلیس حداقل هفتگی از اینترنت استفاده می کنند.

بدافزار چیست؟

نرم افزارهای مخرب که برای آسیب رساندن یا غیرفعال کردن رایانه ها طراحی شده اند و اغلب می توانند صدمات جدی را حتی قبل از شناسایی ایجاد کنند. انواع نرم افزارهای مخرب شامل نرم افزارهای جاسوسی ، ویروس ها ، کرم ها و Trojans و همچنین اخیراً روشی جدید برای سرقت پول به نام Ransomware است.

چرا باید آگاه باشید؟

در سالهای اخیر، دفاع به دلیل افزایش فرکانس و پیچیدگی سخت تر می شود. برای مشاغلی که به سیستمهای رایانه ای خود بسیار متکی هستند ، این نگرانی است. زیرا این حملات می توانند داده های احتمالی را بدزدند ، می توانند صدمات جدی به سیستم وارد کنند و اغلب برای بازگرداندن اطلاعات خود درخواست پرداخت می کنند.

پیشگیری و تشخیص بدافزار

در حالی که با افزایش تهدید جرایم سایبری و تکامل مداوم ویروس ، می توان آنرا تشخیص داد و با آن برخورد کرد ، شرکت ها و اشخاص نیز به همین ترتیب باید یاد بگیرند که چگونه یک قدم جلوتر باشند تا از برخورد با حمله جلوگیری کنند.

یادگیری محافظت کافی برای جلوگیری از وقوع این حملات در وهله اول بسیار حیاتی است. زیرا این حملات بدافزار هرگز ناپدید نمی شوند.

کاری که می توانید برای جلوگیری از نرم افزارهای مخرب انجام دهید

با دنبال کردن این مراحل ساده ، می توانید از امنیت شبکه خود در برابر تهدیدات احتمالی اطمینان حاصل کنید.

یک سیستم ضد ویروس نصب کنید

داشتن یک نرم افزار امنیتی رایانه ای معتبر ، که روی رایانه شما نصب شده است می تواند با داشتن امکاناتی مانند محافظت از ایمیل ، فایروال و یک مرورگر ایمن و همچنین موارد بسیار دیگر بسته به بسته انتخابی ، از حمله جلوگیری کند.

مرتباً برای آسیب پذیری ها اسکن کنید

به طور مرتب اسکن کنید. زیرا این امر می تواند چیز غیر عادی یا مشکوکی را تشخیص دهد.

نرم افزار خود را به روز نگه دارید

این تضمین می کند که آنتی ویروس نصب شده هنوز هم به طور فعال از برنامه ها محافظت می کند.

شبکه خود را ایمن کنید

با داشتن چندین رمز عبور قوی برای رایانه و وای فای ، شبکه خود را ایمن کنید.

همکاران خود را آموزش دهید تا علائم حمله را تشخیص دهند.

از پیوندها و ایمیل های مشکوک خودداری کنید.  به این ایمیل های فیشینگ گفته می شود که سعی می کنند کاربر را مجاب کنند تا اطلاعات مهم و حساس را فاش کند.

پشتیبان گیری

تهیه نسخه پشتیبان منظم برای به حداقل رساندن از دست دادن داده ها ، مانند icloud یا درایو گوگل. این پشتیبان گیری باعث جلوگیری از تهدید داده های شما می شود.

منتشر شده Blog Post از سایت galido.net

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *