10 فناوری جدید در دندانپزشکی

10 فناوری جدید در دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی به طور مداوم در حال تحول است و متناسب با نیازهای بیمار تغییر می کند. 123Dentist همیشه در جستجوی فناوری جدیداست تا تجربه بیماران را تا حد امکان راحت کند. در اینجا تعدادی از فن آوری های مختلفی که 123Dentist برای اطمینان از ارائه خدمات کلاس جهانی به همه بیماران خود ارائه می دهند ، آورده شده است. با ریحام همراه باشید.

1- VELscope : نوعی نور خاص است که دندانپزشک برای تشخیص هرگونه ناهنجاری در دهان بیماراز آن استفاده می کند. این فناوری بطور مؤثر برای تشخیص انواع اولیه سرطان یا بیماری دهان استفاده می شود.

2- پرتوهای دیجیتالX : پرتوهای دیجیتال سریعتر هستند و تابش کمتری نسبت به اشعه X سنتی دارند. هنگامی که بیمار اشعه ایکس دیجیتال انجام داده است ، تصویر در چند ثانیه بر روی کامپیوتر ظاهر می شود. دندانپزشک می تواند برای ارزیابی بهتر و آموزش بیمار، تصویر را بزرگنمایی کند. پرتوهای X دیجیتال نیز برای بیماران مضر هستند.

3. Invisalign: ارتودنسی شفاف که می تواند دندان های شما را به آرامی صاف کند. آنها روشی مؤثر و راحت برای صاف کردن دندان شما بدون ایجاد دردسر در پوشیدن بریس های (ابزاری برای قرار دادن دندان به محل مورد نظر) سنگین و فلزی ارائه می دهند. برای تمیز کردن، آسان هستند و محدودیتی در نوع غذاهایی که می خورید، ندارید.آنها کار را در زمان کمتری با دردسر کمتری انجام می دهند.

4- دندانپزشکی با لیزر: از لیزر برای بهبود کارایی و از بین بردن ناراحتی در روش های دندانپزشکی از جمله پر کردن حفره ها ، کاهش حساسیت دندان ، رهایی از تومورها و سفید شدن استفاده می شود. دندانپزشکی با لیزر سریع و بدون درد است و می تواند هر شکلی از باکتری ها را تا از عوارض یا مشکلات بعدی جلوگیری کند.

5- ایمپلنت دندان: برای قسمت ریشه دندان های از دست رفته جایگزین پیچ است. در بیمارانی که دندانهای از دست رفته دارند از ایمپلنت ها برای ترمیم استفاده می شود.

6- HealOzone: راه سریع و آسان و بدون درد از بین بردن پوسیدگی دندان است. HealOzone موثر است. زیرا حاوی ازن (O3)  که یک گاز طبیعی و معمولی است می باشد و به طور موثری باکتری ها و قارچ ها را از بین می برد. HealOzone یک ابزار عالی برای شناسایی و خلاص شدن از پوسیدگی دندان قبل از رسیدن به مرحله پیشرفته است.

7- DIAGNOentent: یک وسیله هنری جدید است که دندانپزشکان برای شناسایی حفره های پنهان از آن استفاده می کنند. این اطمینان را می دهد که دهان شما به طور کامل در مورد علائم اولیه حفره ها بررسی شده است تا در صورت پیشرفت و گسترش حفره ها مجبور به صرف هزینه های بیشتر در آینده نشوید.

8- دوربین داخل بدن: ابزاری است که دندانپزشکان از آن برای به دست آوردن تصاویر دقیق و مکانهایی در دهان بیماراستفاده می کنند. این دوربین همچنین به دندانپزشک اجازه می دهد ضمن آموزش به بیمار ، این تصاویر را به او نشان دهد. این شکل جدید فناوری به دندانپزشک اجازه می دهد تا معاینه کاملی از دهان شما انجام دهد و نیازهای مراقبت از دهان بیمار را بهتر ارزیابی کند.

9- سفید کردن: یک روش جدید برای سفید کردن دندان سریع وآسان دندان است.

10- نیتروژن اکسید (آرامش بخش داخل وریدی): به گاز خندیدن نیز معروف است ، می تواند یک بیمار را تا حدی آرام کند. اما هنوز هم می تواند با دندانپزشک خود در تعامل باشد. معمولا برای بیمارانی که از رفتن به دندانپزشک ترس دارند یا برای کشیدن دندان عقل توصیه می شود.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *